• Denisa Eckmannova

Ste čierna ovca rodiny? Tešte sa. Je to dar.

Poznáte to? Ste iní ako ostatní členovia rodiny. Búrite sa, chcete všetko inak. Doma vám nerozumejú, cítite sa nepochopení, nevypočutí, neprijatí, možno aj odvrhnutí, pretože tí, od ktorých by ste čakali, že vám budú najbližšie, sú vám najďalej. Nepripúšťajú iný pohľad na vás, na život, na vašu pravdu.
Rodičia sú trénermi. Presne tými správnymi a pravými trénermi pre vašu školu života. Nech sú akíkoľvek a nech sa to javí všakovako, zabezpečujú vám presne také podmienky, aké sú dôležité presne na mieru pre vašu životnú cestu, rast a poslanie.


Dá sa zotrvať v krivde a v roli obete. Z toho, že ste neboli dosť milovaní, prijatí a podporovaní.

No dá sa na to pozrieť aj inak a po všetkých tých rokoch, skúsenostiach a životných objavoch som dnes presvedčená o tom, že každý tu na svete máme nejakú úlohu a podmienky, v ktorých sme vyrástli, sú súčasťou pre jej naplnenie.


Je na každého slobodnej voľbe, ako sa k svojmu životu postaví. Dá sa utopiť v krivde a zostať ležať, ale je možné aj nájsť odvahu a vydať sa svojím vlastným smerom.

V skutočnosti, ako čierna ovca rodiny, presne práve to máte urobiť. Zmeniť pokračovanie celého rodového príbehu, ktorý sa opakuje generácie za generáciou v rôznych obmenách v závislosti od obdobia narodenia.


Hovoríte si, že je to ťažké, však? Možno sa ohlási ego ešte silnejšie a poviete si : " prečo by ste to mali meniť a čistiť vy?" , "prečo vám aspoň trochu nepomôžu?" "prečo vás aspoň nepríjmu a neuľahčia vám tú neľahkú úlohu? "

Však vám tie otázky z času na čas napadnú? :-) Prepadávali kedysi aj mňa.

No už som pochopila. Toto pochopenie mi prinieslo schopnosť žiť svoj vlastný život, oslobodený od príbehu rodiny, v ktorej to nefungovalo . To je obrovský dar, za ktorý som vďačná.


Dá sa lepšie naučiť veriť v seba, ak je to jediná možnosť?

Dá sa lepšie naučiť spoľahnúť sa na seba a svoje vnútorné vedenie, ak je to to jediné, o čo sa môžete oprieť?

Dá sa lepšie naučiť milovať seba, ak je to jediný zdroj lásky?

Dá sa lepšie naučiť uznať seba samého, podporiť seba samého, povzbudiť sa v náročných situáciách, pochváliť sa, oceniť sa, naučiť sa vážiť si seba a spoznať svoju hodnotu - ak je to to jediné uznanie, podpora, povzbudenie, pochvala, ocenenie, úcta a dôvera, ktorá je k dispozícii?


Chce to odvahu a úsilie pracovať na sebe, ale ten výsledok za to stojí. Váš vlastný život za to stojí. A toľko krásneho ponúka. Len sa to nenachádza tam dole, v tých pocitoch krivdy a márnosti.


Čierne ovce majú v sebe kus rebelstva - teda dostatočnej vnútornej sily na to, aby zvládli oslobodiť sa od zabehnutých koľají rodiny, ktorá zotrváva v pôvodnom chode.

A ak nájdu odvahu prekročiť prah, odmenou bude spokojný život, po ktorom tak túžia.


Tak smelo do toho :-)110 views0 comments
  • b-facebook